• Ana Sayfa
 • İlhan İrem Konserleri
 • İlhan İrem
 • Forum
 • Fotoğraflar
 • Hatıra Defteri
 • Eylül 2006 için arşiv

  Zamansız… Mekânsız…
  Sibel Ergün / sibelergun.blogspot.com

  30 Eylül 2006 | Kategorisi: Yazılar

  Herkesi bir güzel utandırdı İlhan İrem, başta beni.. aslında kesintisiz bir müzikal yaşantısı olduğunu, beraberinde bütünlüklü bir geçmişe sahip olma ihtimalini gözden kaçırdık. gözden ırak diye gönlünü de göremedik. son yaptığı albümden çalıp söyleyecek, kısaca romantik diye nitelendirdiğimiz, ‘değişti’ önermesini haklı çıkartmak üzere, şimdikinden çok farklı yerlere koymaya çalıştığımız şarkılarını bir kenara atacak diye korktuk. orda burda duyduğumuz bir çift lafı, mektuplarındaki ‘sevecen’ hitabını, ‘ışık ve sevgiyle’ sloganını onu sadece bu çerçevede tanıyıp sevenlerle paylaşacak, şarkılarını sevip başka da bir şeyle ilgilenmeyenleri dışarda bırakacak diye endişelendik. ama yine de gittik. biraz riskli bir durumdu, neyle karşılaşacağımızı bilmiyorduk, ama gittik. Ve de halt ettiğimizi hep beraber gördük. Hangi parçayla başlayacağı tahminlerinde hiç akla gelmeyen o güzelim şarkıya başlar başlamaz farkederek üstelik: “Zaman sevmek için çok geç, uyumak içinse erken…”Aynı yumuşaklık ve aynı güçteki bu ses!
  yıllardır o malûm saatlerde arada içimden tekrarladığım bu sözler!
  Biz mi bekledik, o mu geldi? kimi zaman tam yerine oturan o klişe laflardan birindeki gibi.. eski bir sevgiliyle karşılaşmıştık, lamı cimi yoktu.
  Devamı »

  14 Yıl Aradan Sonra
  gezentilki.com

  30 Eylül 2006 | Kategorisi: Basından

  14 YIL ARADAN SONRA MUHTEŞEM BİR KONSER VEREN İLHAN İREM, BİNLERCE HAYRANINI NEŞELİ ŞARKILARIYLA COŞTURURKEN, ROMANTİK PARÇALARIYLA DA AĞLATTI!..

  Bu akşam, Harbiye Açıkhava Tiyatrosu’nda İlhan İrem konseri vardı. Bir döneme damgasını vurmuş olan İlhan İrem, albümlerini bir kenara bırakacak olursak, canlı performans olarak tam 14 yıl sonra hayranlarıyla yeniden buluşuyordu. Gezentilki muhabiri Füsun Olgaç da konseri sizler adına izleyecekti…
  Devamı »

  İlhan İrem İstanbul’u SALLADI!
  Michael Kuyucu / michaelshow.net

  30 Eylül 2006 | Kategorisi: Basından

  Türk pop müziğinin son otuz yılına damgasını vuran İlhan İrem uzun yıllardan sonra ilk kez gerçekleştirdiği konserinde yer yerinden oynadı.

  Harbiye Açık Hava tiyatrosunda gerçekleşen konserde bütün koltukları doldurmayı başaran sanatçı repertuarında yer alan “Anlasana – Ben Değilim – Olanlar Oldu – Konuşamıyorum – İşte Hayat – Terazi – Ali Veli Maria – Gemiler Döner Geriye” gibi otuza yakın eserini yorumladı. Sanatçı konserini Eurovision şarkı yarışmasına yolladığı “Yıldızlar” adlı şarkı ile açarken kapanışı son albümünde yer alan iki şarkı ile gerçekleştirdi. Kapanış şarkısında son klipine konu olan “Allah’ım Aç Kapılarını” adlı şarkısını yorumlayan sanatçı son iki şarkısında Mesnevi gösterisi ile bir sürprize de imza attı.
  Devamı »

  Video: TGRT Haber – İstanbul 2006

  30 Eylül 2006 | Kategorisi: Basından, Görüntüler

  30 Eylül 2006 tarihli TGRT haber bülteni görüntüleri

  Görüntüyü bilgisayarınıza indirmek için buraya sağ tıklayıp “Hedefi farklı kaydet / Save target as…” seçiniz. (4 Mb)

  Video: Show TV – İstanbul 2006

  30 Eylül 2006 | Kategorisi: Basından, Görüntüler

  30 Eylül 2006 tarihli Show TV Haber Bülteni’nden alıntı:
  “İlhan İrem 14 yıl aradan sonra ilk kez konser verdi. İstanbul’da fanatik hayranları ile buluşan sanatçının sevenlerinden bu kadar uzak kalmasının sebebi; kirlenen müzik dünyası.”

  Görüntüyü bilgisayarınıza indirmek için buraya sağ tıklayıp “Hedefi farklı kaydet / Save target as…” seçiniz. (3.4 Mb)

  Doğan Haber Ajansı / 30 Eylül 2006

  30 Eylül 2006 | Kategorisi: Basından

  70`li yıllardan günümüze uzanan şarkıları ile dinleyenleri başka alemlere götüren İlhan İrem, 14 yıl aradan sonra Harbiye Açıkhava Sahnesi`nde hayranları ile muhteşem bir konserle buluştu. ¨Anlasana¨, ¨Konuşamıyorum¨, ¨İşte Hayat¨, ¨Yazık Oldu Yarınlara¨ gibi daha bir çok şarkısı ile 30 yıldır gönüllere taht kuran sanatçıyı hayranları yağışlı ve soğuk bir İstanbul akşamına rağmen yalnız bırakmadı. Konser başlamadan 1 saat önce alanı dolduran yaklaşık 4 bin kişi yerini aldı. Bir grup sanatçının hayranı İrem`in ¨Yemyeşil Bir Deniz¨ adlı parçasını söylemeye başladı. Kimi hayranı, ¨Aşığız biz O`na¨ derken kimi de sanatçıya olan hayranlığını ¨33 yıldır dinlediğim, felsefesinden hayat yolumu aydınlattığım en büyük Üstad benim için İlhan İrem¨ diyerek dile getirdi.
  Devamı »

  “Ayrılıkların da Sonu Var” / İstanbul (29 Eylül 2006)

  29 Eylül 2006 | Kategorisi: Şarkı Listeleri

  1. Bir Yıldız
  2. Sürgün Gibi Masallarda
  3. Olanlar Olmuş
  4. Terazi
  5. Gemiler Döner Geriye
  6. Quando L’amore Diventa Poesia (Aphrodite’s Child)
  7. Yazık Oldu Yarınlara
  8. İşte Hayat
  9. Anlasana
  10. Ben Değilim
  11. Sen Bilirsin
  12. Sevecen
  13. Şartlı Refleks
  14. Gece Yolculuğu: Yaşlılık Penceresi / Yalnızlık Penceresi
  15. Şalamar (Rock Versiyon)
  16. Hoş Geldin Kadınım
  17. Daima
  18. Buruk
  19. Ali Veli Maria
  20. Konuşamıyorum
  21. Haydi Sil Gözlerini
  22. Yılan Isırığı
  23. Aşk Kapıları

  İlhan İrem’le Ayrılığa Son
  Hatice Tuncer / Cumhuriyet

  23 Eylül 2006 | Kategorisi: Röportajlar

  1973’te barış ve sevgi dolu bir dünya isteyen şarkılarıyla yaşantımıza girdi İlhan İrem. Söz ve müziğini kendi yazdığı unutulmaz şarkılara imza atarak pop müzikte kendine özgü çizgisini sürdürürken seksenli yıllarda senfonik rock denemeleri yaptı. Sonraki yıllarda sesini duymaya, şarkılarını dinlemeye devam ettik ama ondan haber alamaz olduk. Bu yaz sürpriz yaparak ”Cennet İlahileri” adlı sözleriyle hayatın çelişkilerini didik didik eden bir albümle yeniden dünyaya döndü.

  Ayrılıkların da sonu var

  İlhan İrem bu yaz sürprizlerle doluydu. Yaz aylarının başlarında tümüyle yeni şarkılardan oluşan ”Cennet İlahileri” albümüyle kendi dünyasını aralayan İlhan İrem, 29 Eylül’de İstanbul Harbiye Açıkhava Tiyatrosu’nda, 7 Ekim’de İzmir Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu’nda ve 14 Ekim’de Ankara Anatolia Sahnesi’nde konserlerle ”Ayrılığa” son verecek…
  Devamı »

  BASIN BÜLTENİ: Ayrılıkların da Sonu Var

  11 Eylül 2006 | Kategorisi: Duyurular

  İLHAN İREM 14 YIL SONRA SEVENLERİYLE BULUŞUYOR

  İlhan İrem sevenlerine sürpriz yaparak, uzun zamandır beklenen ve sadece üç konseri kapsayan
  tarihi buluşmasını İstanbul, İzmir ve Ankara’da gerçekleştiriyor.

  Niteliksiz sözler ve melodilerle kirletilen müzik dünyamızda soluk alabileceğimiz bir kavuşma anı gerçekleşiyor. Gerçek müzikseverler ve İlhan İrem’in beyaz notaları bütünleşiyor.

  Yıllardır beklenen an olarak nitelendirebileceğimiz konserler 29 Eylül’de İstanbul Harbiye Açıkhava Tiyatrosunda başlıyor. Daha sonra 7 Ekim’de İzmir Kültürpark Açıkhava Tiyatrosunda buluşma gerçekleşiyor ve 14 Ekim‘de Ankara Anatolia Sahnesinde sonlanıyor.
  Devamı »