• Ana Sayfa
 • İlhan İrem Konserleri
 • İlhan İrem
 • Forum
 • Fotoğraflar
 • Hatıra Defteri
 • Ekim 2006 için arşiv

  Hoşgeldin İlhan
  Olcay Ünal Sert / Star Extra

  30 Ekim 2006 | Kategorisi: Basından

  Türk Pop Müziği’nin efsane ismi İlhan İrem 14 yıl aradan sonra sahnelere geri döndü.

  Ünlü sanatçı İlhan İrem 14 yıl aradan sonra sahnelere geri döndü. İstanbul Harbiye Açıkhava Tiyatrosu’nda ‘Ayrılıkların da Sonu Var’ sloganıyla Grup Sevecen eşliğinde konserlerine start veren İlhan İrem sahneye çıkar çıkmaz; ‘Işık ve sevgiyle, merhaba’ dedikten sonra; ‘Sizi çok özledim, çook’ diye bağırdı. Yağmurlu havaya rağmen Açıkhava’yı dolduran binlerce kişi koro halinde ‘Hoşgeldin İlhan’ diyerek aynı coşkuyla karşılık verdi. Konserine; “Sanatçılara benzer göklerde ki Yıldızlar…” dizeleriyle hafızama kazınan “Bir Yıldız” adlı şarkıyla başlayan İlhan İrem, Sürgün Gibi Masallarda, İşte Hayat, Sazıklardan Havalanan, Yazık Oldu Yarınlara, Ali Veli Maria, Hoşgeldin Kadınım, Terazi, Şartlı Refleks, Anlasana, Boşver Arkadaş gibi klasikleşmiş şarkılarıyla seyircileri coşturdu. İlhan İrem konser sırasında zaman zaman ilginç açıklamalar yaptı: ‘Diledik yağmuru durdurduk, ne dilersek o olur değil mi?’ diyen sanatçı kara gözlüklerle sahneye çıkmasıyla ilgili olarak; ‘Belki de kara gözlükleri ağladığım belli olmasın diye takmışımdır!’ dedi.
  Devamı »

  Seyrettiğimiz Konser Değildi ki…
  Sinan Doyan / iirem.com

  23 Ekim 2006 | Kategorisi: Yazılar

  14 Ekim 2006 Cumartesi, Ankara.

  – Saat henüz 15:40. Daha önceden forumlardaki mesajlarla birbirimize duyurduğumuz Ankara buluşmasının yapılacağı mekanı arıyorum. Yağmur şiddetli olmasa da epey etkili; ertesi gün yakalanacağım gribal enfeksiyonun ilk tohumları Ankaranın en gereksiz yerlerinden birine yapılmış muhteşem Gökkuşağı Kafeteryalarını ararken atılıyor. Buluşma 16:00’da başlayacak, ancak ben mekana 10 dk. erken gelmeme rağmen kimsecikler yok. Aç olan karnımı 3 adet lahmacunla doyurma planları yaparken dışarıda Mahir, Rıza ve Fırat’ı görüyorum. Onlar da beni görünce “aha mekanı bulduk” tavrında bir sevinçle yanıma geliyorlar. Uzun yoldan gelmişler, ıslanmışlar ve acıkmışlar. Ortak özelliklere sahibiz yani. Onlar da lahmacunlara imreniyorlar.
  Devamı »

  Yüksel ki Yerin Bu Değildir
  Topestotitanik / Milliyet Blog

  17 Ekim 2006 | Kategorisi: Yazılar

  Ne zaman başlamıştı? Sanırım “Koridor” albümüydü… O zamana kadar benim için, bir iki şarkısının klipini televizyonda gördüğüm, zamanında askere gitmek istemediğini söylemiş, uzun saçlı, güneş gözlüklü ve siyah bir obje idi… Obje diyorum ve kesinlikle haklıyım… Çünkü o an başka bir şey ifade etmiyor benim için İlhan İrem…

  Her şey o “Koridor” albümüyle başladı… “Sesleriniz cılızlaştı dostlar yankılanmıyor / yollarımız gitgide uzaklaşıyor” diyordu… Ve ilk dinlediğimde anlamıştım hayatımın geri kalanında da demeye devam edecekti… Fon müziklerimden biri…
  Devamı »

  Video: Show TV – Ankara 2006

  16 Ekim 2006 | Kategorisi: Basından, Görüntüler

  14 Ekim 2006 Ankara Konseri sonrası Show TV Haber bültenindeki görüntü.

  Show TV sitesinden izlemek için tıklayınız

  Bilgisayarınıza indirmek için tıklayınız.

  “Ayrılıkların da Sonu Var” / Ankara (14 Ekim 2006)

  14 Ekim 2006 | Kategorisi: Şarkı Listeleri

  1. Bir Yıldız
  2. Sürgün Gibi Masallarda
  3. Olanlar Olmuş
  4. Terazi
  5. Gemiler Döner Geriye
  6. Quando L’amore Diventa Poesia (Aphrodite’s Child)
  7. Yazık Oldu Yarınlara
  8. İşte Hayat
  9. Anlasana
  10. Ben Değilim
  11. Sen Bilirsin
  12. Esinti
  13. Alaca Tüylü Kuş
  14. Sevecen
  15. Şartlı Refleks
  16. Gece Yolculuğu: Yaşlılık Penceresi / Yalnızlık Penceresi
  17. Şalamar (Rock Versiyon)
  18. Hoşgeldin
  19. Daima
  20. Buruk
  21. Ali Veli Maria
  22. Konuşamıyorum
  23. Haydi Sil Gözlerini
  24. Yılan Isırığı
  25. Aşk Kapıları

  Masalsı Yolculuk Anları
  Rabia Yirmibeş / ilhaniask.com

  11 Ekim 2006 | Kategorisi: Yazılar

  ‘Akşamüstleri insanlar, yorgun eve dönerken…’

  Zaman, sevme zamanıydı ve biz, yağmur bulutlarını, doğduğun şehirden getirdiğimiz güneşle uğurladık ihtiyaçlı topraklara. Otuz üç yıllık özlemle, kendi gözyaşlarımızın denizinde yüzerken, ilahi senfoniler dinlemek istedik.

  ‘Yalan yanlış aynalarda’

  Masalsı hasretlere sürgün olduk. Dinlemeyi, anlamayı, özlemeyi… Her şeyiyle yolda yürümeyi öğrenirken, yalan yanlış aynalara baktık epey zaman. Baştan kara çıkmazlarda sürgün gibi… Masalsı hasretlerin koynunda sabahladık yıllar yılı.
  Devamı »

  Video: TRT 1 – Seyr-i Alem – Ekim 2006

  08 Ekim 2006 | Kategorisi: Basından, Görüntüler

  08 Ekim 2006 tarihinde TRT 1’de yayınlanan Seyr-i Alem programından Konser görüntüleri.
  Aynı dosya, iki değişik kalitede aşağıdaki linklerden indirilebilmektedir.

  24.7 Mb’lık yüksek versiyonu bilgisayarınıza indirmek için buraya sağ tıklayıp “Hedefi farklı kaydet / Save target as…” seçiniz.

  11.5 Mb’lık düşük versiyonu bilgisayarınıza indirmek için buraya sağ tıklayıp “Hedefi farklı kaydet / Save target as…” seçiniz.

  İlhan İrem Nazara Geldi!…
  Olcay Ünal Sert / Star Gazetesi

  07 Ekim 2006 | Kategorisi: Basından

  14 yıl aradan sonra Harbiye Açıkhava Tiyatrosu’nda muhteşem bir konserle geri dönen İlhan İrem nazara geldi.

  ‘Ayrılıkların da Sonu Var’ diyerek geçtiğimiz hafta sevecenleriyle buluşan ünlü sanatçı 2. kez İzmirli hayranlarıyla buluşmaya hazırlanırken üst solunum yollarından rahatsızlandı. 7 Ekim Cumartesi akşamı İzmir Fuar Açıkhava Tiyatrosu’nda gerçekleşmesi gereken konser bu yüzden 17 Ekim’e ertelendi.
  Devamı »

  Sensizliğin Acısını, Sen Nereden Bileceksin
  Naim Dilmener / iirem.com

  06 Ekim 2006 | Kategorisi: Yazılar

  İlhan İrem’i bir kere daha seyretmek varmış kısmetimizde… İlk olarak, Hey dergisinin bir ödül töreninde seyretmiştim İrem’i, yirmi yaşına bile varmamış gencecik bir delikanlıydı o zamanlar; arada başka konserler, başka geceler de oldu. Ama uzun çok uzun zamandır sahne-konser işini paydos etmişti İrem, televizyonda görünmeyi, basının karşısına çıkmayı paydos ettiği gibi; bu nedenle onu görmek-dinlemek-seyretmek mümkün değildi. Açıkhava, 29 Eylül gecesi, tarihi bir konsere ev sahipliği yaptı. Tıklım tıklımdı ve oradaki herkes durumundan çok ama çok memnundu. Kötü hava şartlarına, yağıp yağıp duran yağmura rağmen çok kalabalıktı Açıkhava ve İrem’in her şarkısına, herkes tüm içtenliği, tüm naifliği ile bağıra çağıra eşlik etti. Hemen arkamda oturan (ki, su içinde 50 yaşında vardı) adamcağızın konser boyu “Boşver boşver arkadaş, başka bulursun…” çığlıkları görülecek şeydi; şarkı finale yakın bir yerde söylendiğinde de resmen kendinden geçti; benim gibi, herkes gibi. “İyi ki İlhan İrem var, iyi ki onu dinleyebiliyor-seyredebiliyoruz, iyi ki yaşıyoruz,” der gibiydik hepimiz; herkesin gözlerinden bu okunuyordu…

  Devamı »

  Senin Verdiklerini Senle Paylaşmak Varmış…
  Sinan Doyan / iirem.com

  05 Ekim 2006 | Kategorisi: Yazılar

  Yağma Yağmur Beni Silip Süpürme:

  Harbiye (Cemil Topuzlu) Açıkhava tiyatrosuna çok az kalmıştı. Henüz saat 18:30 olmasına rağmen kapkara bulutlar ortalığı kapkara yapmışlardı; kendileri gibi. Bir anda boşanan yağmur 5 metre ilerdeki kulübeye kendimi atana kadar sırılsıklam yapmıştı beni. “Her şey bir anlıktı”. Tiyatronun karşısındaki turizm firmalarına ait tentelerin altına geldiğimde ise gecenin ne kadar güzel geçeceğinin sinyallerine şahit oldum; bir grup sevecen ilk defa gördükleri beni şaşırtıcı bir cana yakınlıkla karşılamış, kim olduğumu öğrendiklerinde de güzel bir sohbete başlamıştık. (Alim, Ufuk, Mahir, Murat, Cem ve adlarını bilmediğim sevecen dostlara buradan bir teşekkür)… Bir ara yağan yağmurun durumuna göre konserin her an iptal edilebileceği duyumunu aldım telefonla güvenilir bir isimden. Bunu diğer arkadaşlarla paylaştığımda yüzler bir anda asıldı, canlar sıkıldı. “Sıkılmasın İçin”. Beklenen olmadı, henüz içeri girmemişken o yağan sert yağmurdan eser kalmamış, İlhan İrem’in deyimiyle “edilen dualarla yağmuru kovmuştuk” bir anlamda. Hoş, yağsa da yağmurun bizi silip süpürmeyeceği aşikardı.

  Ayağını Bastığın 40 Yıllık Beton Çayır Çimen Şimdi:
  Devamı »