• Ana Sayfa
 • İlhan İrem Konserleri
 • İlhan İrem
 • Forum
 • Fotoğraflar
 • Hatıra Defteri
 • İlhan İrem 14 Yıl Aradan Sonra…
  Başak Atilla / Yeni Asır

  İlhan İrem 14 Yıl Aradan Sonra İzmir’de Sahneye Çıktı

  Dönüşü muhteşem oldu

  1970’lerin sevilen şarkıcısı, uzun süren suskunluğunu bozdu ve bestelerini dinlemek için değişik kentlerden koşup gelen hayranlarıyla buluştu.

  BAŞAK ATİLLA (HABER MERKEZİ)

  İzmir’de 14 yıl aradan sonra konser veren sevilen sanatçı İlhan İrem, yüzlerce hayranı tarafından coşku içinde karşılandı. İsmet İnönü Sanat Merkezi’nde sevenleriyle buluşan İrem, sanheye çıktığı ilk anda eline mikrofonu alarak “Nihayet İzmir” diye haykırdı. Konserine “Bu şarkım tüm şehit aileleri için” diyerek “Dua” adlı parçasıyla başlayan ünlü sanatçı, siyah kostümü ve gözünden çıkarmadığı gözlüğü ile dikkat çekti.

  “CENNET İLAHİLERİ”
  Almanya, İstanbul, Ankara, Nazilli, Uşak ve Karadeniz’in çeşitli illerinden konser için gelen İlhan İrem hayranları, ellerinde pankartlarıyla sanatçıya sevgi gösterilerinde bulundu. Konserin sonlarına doğru göndermelerde bulunan İrem, “Cennet İlahileri’ni sığ bir şekilde değerlendirenler bizi bir yerlere koymaya çalıştılar.”Cumhuriyetci, Kemalist ve laikiz. Yobazlara, ‘Ampülcülere karşıyız’, Amerika’dan Türkiye’yi yönetmeye çalışan hoşgörü imamlarına da karşıyız” dedi.

  “OLANLAR OLMUŞ”
  Sevenlerinin alkışları arasında konserine “Olanlar Olmuş” isimli şarkısıyla devam eden İlhan İrem, 3 saat boyunca İzmir’de hayranlarıyla hasret giderdi. Bir yıl önce “Cennet İlahileri” adlı albümünü çıkaran İrem, 2 hafta önce de “Siyah Kuğunun Şarkısı” isimli şiir kitabını sevenleriyle buluşturdu.

  Başak Atilla / Yeni Asır
  22 Mayıs 2007

  (http://www.yeniasir.com.tr)

  Bazı isim ve anlatım yanlışları düzeltilmiştir.


  İlhan İrem Duyuru Listesi

  İsim:
  E-posta:

  -