• Ana Sayfa
 • İlhan İrem Konserleri
 • İlhan İrem
 • Forum
 • Fotoğraflar
 • Hatıra Defteri
 • Doğan Haber Ajansı / 30 Eylül 2006

  70`li yıllardan günümüze uzanan şarkıları ile dinleyenleri başka alemlere götüren İlhan İrem, 14 yıl aradan sonra Harbiye Açıkhava Sahnesi`nde hayranları ile muhteşem bir konserle buluştu. ¨Anlasana¨, ¨Konuşamıyorum¨, ¨İşte Hayat¨, ¨Yazık Oldu Yarınlara¨ gibi daha bir çok şarkısı ile 30 yıldır gönüllere taht kuran sanatçıyı hayranları yağışlı ve soğuk bir İstanbul akşamına rağmen yalnız bırakmadı. Konser başlamadan 1 saat önce alanı dolduran yaklaşık 4 bin kişi yerini aldı. Bir grup sanatçının hayranı İrem`in ¨Yemyeşil Bir Deniz¨ adlı parçasını söylemeye başladı. Kimi hayranı, ¨Aşığız biz O`na¨ derken kimi de sanatçıya olan hayranlığını ¨33 yıldır dinlediğim, felsefesinden hayat yolumu aydınlattığım en büyük Üstad benim için İlhan İrem¨ diyerek dile getirdi.

  Sanatçı sahne almadan birkaç dakika önce yaklaşık 4 bin kişi hepbir ağızdan ¨İhan¨ diye bağırdı. İrem`in sahne alması ile coşku doruğa ulaştı. Sanatçıyı binlerce hayranı ayakta alkışladı. Türk Müziği`nde kendine özgü bir kulvar yaratan İrem yaklaşık iki buçuk saat boyunca, son albümü ¨Cennet İlahileri¨nin yanı sıra eski albümlerinden de sevilen şarkılarını seslendirdi. Konser boyunca hayranları sanatçıya hepbir ağızdan eşlik etti.

  İrem ilk parçasından sonra sahnede sevenlerine ¨ışık ve sevgiyle merhaba. Sizi çok özledim, çok ama çok… Hadi biran evvel devam edelim¨ dedi. Müzikseverlerin çoğunun sanatçının konserini cep telefonlarına kaydetmeleri dikkat çekti. İrem`in röportaj vermediği konserde basın mensupları iki parça görüntü alabildi.

  (Doğan Haber Ajansı)
  http://www.haberler.com


  İlhan İrem Duyuru Listesi

  İsim:
  E-posta:

  -