• Ana Sayfa
 • İlhan İrem Konserleri
 • İlhan İrem
 • Forum
 • Fotoğraflar
 • Hatıra Defteri
 • Hoşgeldin İlhan
  Olcay Ünal Sert / Star Extra

  Türk Pop Müziği’nin efsane ismi İlhan İrem 14 yıl aradan sonra sahnelere geri döndü.

  Ünlü sanatçı İlhan İrem 14 yıl aradan sonra sahnelere geri döndü. İstanbul Harbiye Açıkhava Tiyatrosu’nda ‘Ayrılıkların da Sonu Var’ sloganıyla Grup Sevecen eşliğinde konserlerine start veren İlhan İrem sahneye çıkar çıkmaz; ‘Işık ve sevgiyle, merhaba’ dedikten sonra; ‘Sizi çok özledim, çook’ diye bağırdı. Yağmurlu havaya rağmen Açıkhava’yı dolduran binlerce kişi koro halinde ‘Hoşgeldin İlhan’ diyerek aynı coşkuyla karşılık verdi. Konserine; “Sanatçılara benzer göklerde ki Yıldızlar…” dizeleriyle hafızama kazınan “Bir Yıldız” adlı şarkıyla başlayan İlhan İrem, Sürgün Gibi Masallarda, İşte Hayat, Sazıklardan Havalanan, Yazık Oldu Yarınlara, Ali Veli Maria, Hoşgeldin Kadınım, Terazi, Şartlı Refleks, Anlasana, Boşver Arkadaş gibi klasikleşmiş şarkılarıyla seyircileri coşturdu. İlhan İrem konser sırasında zaman zaman ilginç açıklamalar yaptı: ‘Diledik yağmuru durdurduk, ne dilersek o olur değil mi?’ diyen sanatçı kara gözlüklerle sahneye çıkmasıyla ilgili olarak; ‘Belki de kara gözlükleri ağladığım belli olmasın diye takmışımdır!’ dedi.

  Zaman her şeyi siliyor mu, silmiyor mu?

  Uludağ’da çalıştığı günlerden de bahseden İlhan İrem pofesyonel olmadan önce klüplerde İtalyanca şarkılar okuduğunu belirterek konserinde ilk kez İtalyanca bir şarkı okudu. ‘O yıllarda yabancı şarkılardan sıkılınca kendi şarkılarımı yaptım’ diyen İlhan İrem, konserinde sık sık ‘Eskilere devam mı?’ diyerek bağırdı. ‘İşte Hayat’ adlı şarkıyı okuduktan sonra ‘Zaman her şeyi siliyor mu, silmiyor mu?’ diye seyircilere soran sanatçı, Harbiye Açık Hava Tiyatrosu’nu dolduran hayranlarının ikiye bölünmesi üzerine “Siz bunu kendi aranızda çözersiniz” diyerek şarkılarına kaldığı yerden devam etti. İlhan İrem başarılı sahne performansıyla uzun süre ayakta alkışlandı… Sanatçı konserinin tamamına yakın bölümünü 70’li ve 80’li yıllarda hit olmuş özlenen şarkılarına ayırdı.

  İlhan İrem Güvercinlerle barış mesajı verdi…

  Konserinin ikinci bölümüne çıkmadan önce ‘Size bir sürprizim var’ diyen İlhan İrem sahneye semazenlerle birlikte çıktığınde sürprizinde ne olduğu anlaşıldı. İlahilere başlamadan önce ‘Her şey şimdi başlıyor!’ diye bağıran ünlü sanatçı ‘Cennet İlahileri’ albümünden ‘Yılan Isırığı’ adlı şarkıyı semazenler eşliğinde söyledi. ‘Allahım Aç Kapılarını’ adlı ikinci ilahide barış mesajları veren İlhan İrem; ilginç sahne konseptiyle dikkat çekti. Demirlerle çevrili bir dünya ve içinde güvercinlerin olduğu bu konseptle birlikte sanatçı; ‘Her şeyi değiştirebiliriz, her şey insanların elinde” diyerek güvercinleri demir kafesten alıp saldı. 14 yıl aradan sonra sahnelere geri dönen İlhan İrem, yıllar evvel yine yağmurlu bir günde Gülhane Parkı’nda izlediğim canlı performansını kesinlikle aratmadı, hatta bana göre daha da üzerine çıktı.

  Olcay Ünal Sert
  Star Extra / 30 Eylül 2006

  Güncelleme: 22.02.2007


  İlhan İrem Duyuru Listesi

  İsim:
  E-posta:

  -